Okładka artykułu Sztuka zamknięta w pudełku — Katalog wystawy „Chyba to jest niepewność” autorstwa Katarzyny Tużylak
Inspiracje

Sztuka zamknięta w pudełku

Katalog wystawy „Chyba to jest niepewność” autorstwa Katarzyny Tużylak

0

Wystawa Moniki Rak „Chyba to jest niepewność” (kuratorka: Agnieszka Gorzaniak) w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy daje nam szansę spojrzeć na to, jak ulotne i delikatne mogą być różne zjawiska, jak niepewne mogą być różne stany i momenty, i jak dyskretnie mogą się zmieniać w subtelnej formie. Realizacje, zrobione techniką rysunku szytego i haftu na tkaninie, sprzyjają kontemplacyjnemu charakterowi sztuki.

Publikacja, która idzie w parze z wystawą, ma formę pudełka z papieru munken kristall. Czystość bieli tego papieru nawiązuje do subtelności wystawy oraz do tematów takich jak macierzyństwo, delikatność i nostalgia. Aksamitna wstążka ułatwia wysunięcie materiału w kolorze pudrowego różu - tkaniny, pieluszki, którą artystka wykorzystuje w swoich pracach.

Kiedy rozsuniesz wstążkę, zobaczysz karty ze zdjęciami z wystawy oraz szytą książeczkę z tekstami.

Projekt publikacji to dzieło Katarzyny Tużylak-Kopytek, projektantki graficznej, która specjalizuje się w publikacjach. Katarzyna nie tylko czyta książki, ale też je projektuje, wącha i dotyka. Lubi odkrywać, szukać, uczyć się nowych rzeczy. Inspiruje się tym, co ją otacza, zwłaszcza naturą. Jej mocne strony to energia, elastyczność i pasja do tworzenia i życia.

Katalog wystawy „Chyba to jest niepewność” autorstwa Katarzyny TużylakKatalog wystawy „Chyba to jest niepewność” autorstwa Katarzyny TużylakKatalog wystawy „Chyba to jest niepewność” autorstwa Katarzyny TużylakKatalog wystawy „Chyba to jest niepewność” autorstwa Katarzyny TużylakKatalog wystawy „Chyba to jest niepewność” autorstwa Katarzyny TużylakKatalog wystawy „Chyba to jest niepewność” autorstwa Katarzyny TużylakKatalog wystawy „Chyba to jest niepewność” autorstwa Katarzyny TużylakKatalog wystawy „Chyba to jest niepewność” autorstwa Katarzyny TużylakKatalog wystawy „Chyba to jest niepewność” autorstwa Katarzyny TużylakKatalog wystawy „Chyba to jest niepewność” autorstwa Katarzyny TużylakKatalog wystawy „Chyba to jest niepewność” autorstwa Katarzyny TużylakKatalog wystawy „Chyba to jest niepewność” autorstwa Katarzyny TużylakKatalog wystawy „Chyba to jest niepewność” autorstwa Katarzyny TużylakKatalog wystawy „Chyba to jest niepewność” autorstwa Katarzyny Tużylak

To może Cię zainteresować