Koniec roku już tuż tuż, za pasem są już też święta, dlatego na dzisiaj przygotowałam dla Was mały prezentowy poradnik świąteczny. Jeśli jeszcze nie macie prezentu dla najbliższych - to już naprawdę ostatni moment, aby w takowy się zaopatrzyć.
Książki
Myślę, że jeśli chodzi o projektantów graficznych, książki, to zawsze fajny pomysł na prezent. W tym roku na rynku pojawiło się kilka pozycji, które z pewnością spodobają się projektantom.
- Pasjonatom projektowania polecam jedną z ciekawszych książek z jakimi miałam styczność w tym roku, czyli ”Systemy siatek w projektowaniu graficznym”, której autorem jest Josef Müller-Brockmann.
- Mniej edukacyjne, a bardziej inspirujące pozycje znajdziecie w ofercie wydawnictwa Karakter. Udanym prezentem z pewnością będzie wywiad z Romanem Duszkiem - „Spirala. Zwierzenia projektanta”.
- Inną, bardzo ciekawą pozycją - albumem, który na pewno spodoba się projektantom będzie „Książka po okładce. O współczesnym polskim projektowaniu okładek książkowych”, której autorem jest Patryk Mogilnicki.
- Osoby, które sporo planują, ale brakuje im ostatecznej motywacji w wypracowaniu sobie lepszego sposobu pracy, ucieszyć się mogą z „Metody Tęczówki” Jacka Kłosińskiego pod choinką. Szczególnie, że zdobi ją najmodniejszy kolor 2022 roku według Pantone.
Więcej ciekawych książek znaleźć możesz wśród pozycji polecanych przez polskich projektantów.
Designerskie miejsce pracy
Biurko, to miejsce w którym projektanci spędzają większość swojego dnia. A, że miło jest otaczać się pięknymi przedmiotami - takowe będą z pewnością świetnym prezentem. Szczególnie dla takich osób, którym zazwyczaj nie starcza zapału (albo żal im funduszy) na designerskie ozdoby.
W tym zestawieniu znajdziecie trochę produktów tej samej firmy, bo mówiąc całkiem szczerze - jestem zakochana w tym designie. Nie miałam jeszcze przyjemności testować ich osobiście, ale przymierzam się powoli do urządzania mojego nowego domowego biura i myślę, że nie zabraknie w nim akcesoriów Oakywood. Wizualnie są po prostu piękne, a przy okazji produkowane przez polską firmę, która za każdy zakup sadzi jedno drzewo.
- Stojak na słuchawki, to zawsze dobry pomysł, jeśli chodzi o akcesoria na biurko. Nie zajmuje dużo miejsca, a znacząco ułatwia zachowanie porządku. Na zdjęciu dębowy stojak Oakywood.
- Osobom pracującym na tablecie i wykorzystującym go jako dodatkowy monitor czy miejsce do czytania maili, z pewnością przyda się wygodny stojak. Ten konkretny jest marki Sateschi i pozwala na wygodną regulację położenia ekranu.
- Kolejny funkcjonalny ozdobnik, to stojak na laptopa (w tym wypadku MacBooka). Oszczędza miejsce, pozwala na zachowanie porządku, a przy okazji zapewnia odpowiednią wentylację.
- Myśląc o miejscu pracy możemy też zastanowić się na czym siedzimy. W tym wypadku bliżej budżetu prezentowego może być piłka do siedzenia. Jak się okazuje - i ona nie musi wyglądać jak żywcem wyciągnięta z siłowni.
- Żaden szanujący się projektant nie pogardzi też pięknym plakatem czy ilustracją. A tych w Polsce mamy pod dostatkiem. Szukać ich możecie na przykład w sklepie Targi Plakatu, na Ładne.co - ciekawej inictatywie promującej grafiki polskich artystów czy na Etsy.
Gadżety i elektronika
- Klawiatury mechaniczne cieszą się sporą popularnością. Ciekawą ofertę w tym zakresie ma firma Keychron.
- Dobrym gadżetem, który przy okazji może świetnie wyglądać jest bezprzewodowa ładowarka. Na zdjęciu znajdziecie opcję drewnianą, ale w sieci jest ich multum - z pewnością dobierzecie coś do swojego gustu.
- Dobra mysz, to zawsze dobry pomysł, dlatego nieprzerwanie od kilku lat pojawia się tutaj także moja ukochana pozycja od Logitech. Nie spotkałam osoby, której z tą myszką źle.
- Coraz cześciej na naszych biurkach lądują laptopy, klawiatury i myszki też do najtańszych nie należą, ja po kilku niefortunnych wydarzeniach mam mocną politykę nie trzymania na biurku niczego, co mogę przypadkiem rozlać. Dla takich osób idealną opcją będzie więc fajny uchwyt na napój. Na przykład ten z Ikei (tutaj akurat w zestawie z kubkiem).
Jeśli nie znaleźliście niczego dla siebie - polecam też poprzednie listy - 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 i 2019 roku.
A jakie są Wasze wymarzone prezenty świąteczne? Podzielcie się w komentarzach!