Z każdym kolejnym zestawieniem darmowych fontów z polskimi znakami znajduję dziesięć ciekawych, typograficznych propozycji, które są mi bardzo pomocne i inspirują mnie do dalszej pracy. Mam nadzieję, że dla Was jest to podobna frajda i to, 25 już zestawienie także da Wam sporą dawkę kreatywnej mocy. Tym razem zebrałam zarówno proste kroje dziełowe, jak i te niestandardowe, które przydać się mogą do nagłówków czy na plakaty.

Libel Suit

Darmowy krój autorstwa Typodermic. Dostępny jest przez serwis MyFonts, udostępniany bezpłatnie do komercyjnego użytku w jednej odmianie.

Libel-Suit

Pobierz Strona autora

Chivo

Bogaty font zawierający aż 8 odmian, udostępniany na licencji SIL Open Font License, 1.1 przez Omnibus Type.

Chivo

PobierzStrona autora

Kurier

Darmowy krój zaprojektowany przez Małgorzatę Budytę, przeniesiony na wersję komputerową przez Janusza Mariana Nowackiego. Zawiera aż 20 odmian, w tym wersje wąskie i normalne w różnych grubościach.

Kurier

PobierzStrona autora

TeX Gyre Pagella

Ciekawy krój szeryfowy składający się z 4 odmian, w tym prawdziwą kursywę. Udostępniany na licencji GFL.

TeX-Gyre-Pagella

PobierzStrona autora

Antykwa Toruńska

Ciekawy, tradycyjny font (odlany po raz pierwszy w 1960 roku). Zawiera 16 odmian, zwykłych i wąskich oraz prawdziwą kursywę.

Antykwa-Torunska

PobierzStrona autora

Duality

Ciekawy, ozdobny krój dostępny poprzez serwis MyFonts. Odstępy miedzy znakami nie są niestety zbyt dobrze dobrane, ale font może sprawdzić się w materiałach do druku,czy niestandardowych realizacjach.

Duality

Pobierz Strona autora

Linux Libertine

Bardzo bogaty w odmiany krój szeryfowy. Zawiera ich aż 15, w tym między innymi kapitaliki. Udostępniany na licencji SIL Open Font License, 1.1.

Linux-Libertine

PobierzStrona autora

Simple Print

Prosty i delikatny krój o delikatnie zaokrąglonych znakach, zawiera on jedną odmianę.

Simple-PrintPobierzStrona autora

Fabrik

Ciekawy, bezszeryfowy krój zawierający jedną odmianę grubości. Udostępniany na licencji zawalającej na komercyjne użycie.

Fabrik

PobierzStrona autora

Frenchpress

Interesujący, niestandardowy krój delikatnie stylizowany na pisany ręcznie. Udostępniany na licencji SIL Open Font License, 1.1.

Frenchpress

PobierzStrona autora