Darmowych fontów nigdy za wiele, stali miłośnicy tego cyklu na pewno podzielają tą opinię. Chociaż wyszukiwanie ich jest coraz trudniejsze, z miesiąca na miesiąc udaje mi się zebrać dziesięć nowych krojów pośród których znajdują się też prawdziwe perełki.Tym razem trafiłam na naprawdę niesamowite źródło w którym znajduje się wiele krojów z polskimi korzeniami lub dobrze dostosowanych do naszych potrzeb.
Sansita
Na początek prawdziwa perełka od Omnibus Type. Bogata, bo zawierająca aż 8 odmian kolekcja delikatnie dekoracyjnych pism bezszeryfowych. Font udostępniany jest na licencji SIL Open Font License, 1.1.
Unna
Kolejny krój od Omnibus Type. Tym razem jest to delikatny, klasyczny krój szeryfowy dostępny w 8 odmianach i udostępniany jest na licencji SIL Open Font License, 1.1
Kontanter
Bardzo ozdobne pismo wypuszczone przez Font Fabric, zawiera jedną odmianę grubości. Udostępniane jest na licencji własnej dołączonej do pobieranego fontu.
TeX Gyre Bonum
Elegancki, szeryfowy krój zawierający 4 odmiany, udostępniany na licencji GFL.
TeX Gyre Heros
Kolejny darmowy krój z serii Tex Gyre, tym razem autorzy przygotowali antykwę linearną bezszeryfową. Cała paczka składa się z 8 odmian, 4 w wersji zwykłej i 4 w opcji wąskiej.
Antykwa Półtawskiego
Kolejna niesamowicie rozbudowana rodzina, której autorem jest Janusz Marian Nowacki, współtwórca dwóch wcześniejszych fontów. Ten zawiera 40 odmian, po 20 w wersji normalnej i cienkiej dzielących się na wersje szerokości: extended, semiextended, normal, semicondensed i condensed.
Linotte
Ciekawy, zaokrąglony krój, który podobnie jak poprzednik jest darmowym elementem z płatnej rodziny. Udostępniany na licencji własnej MyFonts.
Sanchez
Kolejny darmowy krój pochodzący z płatnej rodziny dostępnej na MyFonts. Ten dostępny jest w dwóch odmianach – zwykłej i pochylonej, może być więc bardziej użyteczny od poprzedników.
Caudex
Nietypowy krój szeryfowy o delikatnie zniekształconych liniach. Udostępniany na licencji SIL Open Font License, 1.1.