Czas na kolejną porcję darmowych fontów z polskimi znakami. Poniżej znajdziesz kroje o różnorakich stylach, które sprawdzą się w minimalistycznych i bardziej szalonych realizacjach. Wszystkie są dostępne na licencji Open Font License i gotowe do użycia w Twoich projektach.
Ojuju
Ojuju to czcionka bezszeryfowa o stylu afro-groteskowym, stworzona przez Chisaokwu Jobosona. Zainspirowana wycinankami na maskach afrykańskich maskarad, czcionka ta charakteryzuje się różnymi otworami, które zmieniają się od extra-light do bold.
Na licencji Open Font License.
Madimi
Madimi to zaokrąglone bezszeryfowe pismo o mieszanym, geometrycznym i organicznym charakterze. Madimi czerpie inspirację z delikatnej, zaokrąglonej geometrii niektórych południowoafrykańskich symboli graficznych. Głównym elementem są okręgi, które w symbolice KiNtu reprezentują macicę kobiety.
Na licencji Open Font License.
Micro 5
Jeden krój z kolekcji fontów zaprojektowanej z myślą o dziewiarzach, aby mogli tworzyć lepsze, typograficzne projekty. Świetnie nada się także dla odważniejszych projektów graficznych czy na plakaty.
Na licencji Open Font License.
Kode Mono
Krój specjalnie zaprojektowany z myślą o programistach, posiadający ciekawy, technologiczny charakter.
Na licencji Open Font License.
Protest Strike
Jeden z serii czterech fontów inspirowanych typografią, jaką widywać można na banerach w czasie protestów. Protest Strike to mocny, ale pokojowy krój bezszeryfowy.
Ciekawą i nowatorską cechą projektu jako całości jest to, że Strike, Guerrilla i Riot mają takie same odstępy i szerokości znaków. Oznacza to, że projektanci mają możliwość napisania wiadomości, a następnie zdecydowania o poziomie pasji (lub złości), z jakim chcą ją wyrazić nie zmieniając długości linii ani układów strony.
Na licencji Open Font License.
Protest Riot
Kolejny krój z serii Protest. Ten oddaje kształty naiwnych i nieformalnych znaków ulicznych.
Na licencji Open Font License.
Rubik Maps
Oryginalna, generowana skryptem kolekcja krojów opartych na foncie Rubik autorstwa Huberta i Fischera, Meira Sadan i Cyreal.
Na licencji Open Font License.
Inclusive Sans
Inclusive Sans to czcionka tekstowa zaprojektowana z myślą o dostępności i czytelności. Inspiruje się przyjazną osobowością współczesnych neo-grotesków, jednocześnie dodając do niej formy i techniki zwiększające czytelność.
Na licencji Open Font License.
Mooli
Mooli to krój bezszeryfowy zaprojektowany dla młodych czytelników. Mooli pochodzi od rodziny czcionek Mulish. Stworzona i zoptymalizowana pod wykorzystywanie w Internecie, na komputerach stacjonarnych, laptopach i urządzeniach mobilnych.
Na licencji Open Font License.
Cherry Bomb One
Satsuyako po raz pierwszy wydał czcionkę kana CherryBomb w 2012 roku z konceptem „Słodkie z kopniakiem”. Jej okrągłość i nowoczesna sprężystość sprawiły, że stała się atrakcyjna dla różnorodnego użytku, od logotypów tytułów i opakowań żywności po czasopisma dla dzieci.
Na licencji Open Font License.