Aż ciężko uwierzyć, ale to już 70 artykuł z serii Darmowych fontów z polskimi znakami. To znaczy, że w całej serii ukazało się około 700 krojów pisma. Mamy nadzieję, że i dzisiejszy zestaw przypadnie Wam do gustu i wykorzystacie wybrane przez nas kroje przy tworzeniu swoich projektów.
Oooh Baby
Mniej formalny font stylizowany na pismo odręczne. Jest dość czytelny, z powodzeniem może być użyty na przykład jako dopisek w różnych projektach graficznych.
Voces
Na pierwszy rzut oka tradycyjny, minimalistyczny krój bezszeryfowy. Posiada jedną odmianę grubości. Nietypowe wyciągnięcia w literach oraz wcięcia przy literze “z” nadają mu oryginalności.
Rosaline
Pochyła pisanka imitująca litery kaligrafowane za pomocą pisaka, o grubszej linii wchodzącej i cienkiej wychodzącej. Sprawdzi się w kobiecych, delikatnych projektach, a także na zaproszeniach.
Racing Sans One
Ciężki font, składający się z pochylonych liter o bardzo wysokim kontraście i jednej odmianie grubości.
Zodiak
Bardzo ładny, klasyczny szeryfowy font, zawierający 6 odmian grubości plus odmiany pochylone. Warto zwrócić uwagę na cyfry, zwłaszcza 2 i 7 zawierające dekoracyjne elementy w postaci falowanych zakończeń.
Bespoke Stencil
Nietypowy font bezszeryfowy, zawierający 5 odmian grubości i 5 odmian kursywy, który przywodzi na myśl litery wycięte za pomocą szablonu. Wycięte kreski w każdej z liter imitują natomiast miejsce oderwania szerokiego pióra od papieru. Pomimo odważnego zabiegu, krój nadal pozostaje wyjątkowo czytelny.
Imbue
Elegancki i dość ostry, wąski krój szeryfowy. Dzięki 9 odmianom grubości, które wprowadzają sporą różnorodność w litery, może być z powodzeniem wykorzystany jako jedyny font w projekcje - zarówno do nagłówków, jak i do dłuższych tekstów.
Oswald
Bardzo prosty i wąski font o 6 grubościach linii, jednak bez wersji pochylonej. Doskonale sprawdzi się w minimalistycznych projektach, i wszędzie tam, gdzie zależy Wam na czytelności.
Segment
Nietypowy font, składający się z wielu połączonych ze sobą prostokątów i sześciokątów. W dłuższym teksie jest absolutnie nieczytelny, ale na pewno będzie robił wrażenie w nagłówkach i tytułach, na stronach internetowych lub wykorzystany jako pattern.
Bevan
Gruby i ciężki font szeryfowy o jednej odmianie grubości, posiada też wersję pochyloną. Najlepiej sprawdzi się jako nagłówek.
Licencje fontów
Wszystkie fonty, które znajdziecie w tym zestawieniu udostępniane są na licencjach zezwalających na ich komercyjne wykorzystanie.
SIL Open Font License, to otwarta licencja stworzona typowo z myślą o fontach. Kroje oznaczone tym symbolem możesz więc wykorzystywać bez większych ograniczeń.
Więcej o licencji SIL Open Font oraz innych przeczytasz też w naszym artykule na ten temat.
Jeśli szukasz ciekawych ozdobnych krojów, koniecznie sprawdź też nasz artykuł z listą 50 darmowych ozdobnych czcionek.