Jak jest ponadczasowa strona internetowa? Z pewnością prosta i intuicyjna. Z drugiej strony klienci często poszukują czegoś więcej – słynnego efektu „WOW”, który wyróżni ich witrynę, a więc także produkty na tle konkurencji. Dzisiaj zebrałam dla Was dziesięć przykładów ciekawych witryn, na które trafiłam w ostatnim miesiącu. Miłego przeglądania!
Future Comes
Prosta, wyglądająca nieco technicznie strona typu onepage. Znajdziecie na niej wszystko to, co musicie wiedzieć o firmie z dodatkiem delikatnych animacji. Stronę na tle innych wyróżniają nietypowe kolory połączone z dość klasycznym układem.
Mirko Zeppieri
Kolejna pozycja na mojej dzisiejszej liście należy do retuszera. Jest minimalistyczna, ale równocześnie nie brakuje na niej delikatnych animacji. Wszystko dzieje się na stronie bardzo naturalnie, co sprawia, że mam wrażenie, że oglądam wizualizację na Dribbble, a nie faktyczną stronę. Wszelkie grafiki, których w portfolio znajdziecie całkiem sporo, pokazane zostały na ciemnym tle, które pozwala zobaczyć wszystkie ich walory.
Blab Studio
Kolejna strona również pełni rolę portfolio – tym razem studia specjalizującego się w brandingu, projektowaniu stron i social media. Jej twórcy postawili na interesujący efekt rozmywających się prostokątów, w których zawarte zostały ilustracje – w tym wypadku screny i grafiki nawiązujące do realizacji. Strona niestety nie działa najszybciej, można jednak zainspirować się nią od strony wizualnej.
Cworks
Twórcy kolejnej strony również postawili na geometryczne kształty – tym razem wielokąty, kwadraty i koła animują się i przenikają reagują na nasze działania – przewinięcie strony oraz ruch myszką. Z jednej strony witryna ta wydaje się bardzo prosta, z drugiej jednak zachwyca dokładnością z jaką została przygotowana. Wykorzystane elementy ozdobne dodają jej uroku, ale nie sprawiają, że źle się z niej korzysta.
Senkot
Strony portfolio, to jedno, ale jak sprzedać produkt i zachwycić odbiorcę? Tutaj nie jest już tak prosto, jednak całkiem dobrze radzi sobie z tym na stronie firma Senkot. Jej twórcy postawili na prostotę, ilustracje składników oraz wizualizacje opakowania. Dzięki temu od razu wiemy po co tu jesteśmy i czego możemy się spodziewać. Kolory są przyjemne, a całość wzbudza zaufanie.
Wirtualne Muzeum – Les Chariots
Strony muzeów rzadko przyciągają uwagę. Nie jest tak jednak w przypadku witryny, która stworzona została na potrzeby tego francuskiego muzeum. Na stronie poznać możemy historię – okres po okresie – ubraną w wyjątkową grafikę i w towarzystwie muzyki, która w tym konkretnym przypadku aż tak mi nie przeszkadza. Bardzo podoba mi się, to, że pomimo modnego minimalizmu i wektorów twórcy zdecydowali się na wykorzystanie bardziej tradycyjnych tekstur i ilustrajcji oddając tym samym ducha omawianego tematu.
Daniel Spatzek
Nieco mniej klasycznych bodźców dostarczy nam strona Daniela Spatzek, która swoją stylistyką nawiązuje do swiss design. Twórcy postawili na typowy dla tego stylu grid, typografię oraz ogólny – dość szorstki – klimat. Zastosowano także ciekawe animacje podczas pojawiania się ilustracji na naszym ekranie.
Cocaine Route
Nietypowa rekalma kolejnego sezonu serialu Netflixa - Narcos. Strona ma formę interaktywnej mapy za pomocą której możemy zamówić narkotyki do swojego domu - wpisujemy adres, a w odpowiedzi otrzymujemy infomracje skąd idzie i jaki jest obecny status naszej przesyłki. Smaczku całości dodaje zastosowana stylistyka - zarówno filmy jak i zdjęcia są słabej jakości, co sprawia, że łatwiej jest się nam wczuć w klimat.
Ester Digital
Kolejna pozycja na liście zachwyciła mnie nieoczywistymi ilustracjami i to właśnie ze wzgldu na nie pojawia się w tym zestawieniu. Sama witryna m dość prosty układ, który możecie spotkać na wielu stronach. Warto więc zwrócić uwagę jak odpowiednio dobrane, autorskie ilustracje moga zmienić klimat. Twórcy zdecydowali się dodatkowo nadać im nieco animacji, co tylko podbiło efekt.
Phoenix
Ostatnia na liście znalazła się strona studia graficznego Phoenix. Twórcy zdecydowali się na sprawdzone, estetyczne rozwiązania - tekst nałożony na zdjęcia, prostotę i lekko chaotyczny uklad. Warto zwrócić uwagę na efekt po kliknięciu w pozycję w portfolio - całość nam się przycina przypominając efekt, który możecie znać z Photoshopa.