Brakuje Wam osobistych spotkań z innymi twórcami? Jeśli tak - zapraszamy do Torunia! Już 7 września blisko 900 projektantek i projektantów będzie miało okazję spotkać się podczas konferencji GrafConf, która podczas kolejny odbędzie się w niezwykłych wnętrzach Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu.
Podczas tej edycji z jednej strony skupimy się na aspektach obecnie bardzo modnych i aktualnych, takich jak narzędzia nocode, prawne aspekty sztucznej inteligencji czy wykorzystanie rozwiązań motion w projektowaniu. Z drugiej strony poruszymy także wciąż kluczowe, ale mniej gorące tematy, jak poszukiwanie własnego stylu, autopromocja czy poszukiwanie swojej drogi w branżowym świecie.
Na konferencji nie zabraknie także wydarzeń towarzyszących – na uczestników czekać będą praktyczne warsztaty, stoiska konsultacyjne oraz wystawa.
Edycja 2024 jest także sporym krokiem milowym, ponieważ to pierwszy raz, kiedy w praktyce przetestujemy logo oraz identyfikację wizualną stworzoną dla nas przez Patryka Hardzieja. Patryk wraz z Adą Zielińską (którą zobaczycie także na scenie) są także autorami tegorocznego key visuala, który towarzyszyć nam będzie w czasie konferencji – na gadżetach, torbach i innych materiałach graficznych.
Na GrafConf 2024 wystąpią:
- Martyna Wędzicka – niezależna projektantka i twórczyni systemów identyfikacji wizualnej eksplorująca zjawisko błędu i dekonstrukcji w projektowaniu. Podczas prelekcji Martyna opowie o swojej ścieżce w poszukiwaniu stylu, który dał jej rozpoznawalność i prestiżowych klientów. Odpowie na pytanie czy klienci są gotowi na nieoczekiwane rozwiązania i jak przekonać odbiorców do swoich niestandardowych rozwiązań.
- Tom Biskup – art director, designer, youtuber i gospodarz społeczności Klika. W branży kreatywnej działa od 15 lat. Skupiony na przecięciu komunikacji wizualnej i technologii. Zakochany w rozwiązaniach nocode, w tym we Framerze, który stał się tematem jego prelekcji. Tomek opowie o tym jak bawić się projektowaniem i wdrażać efektowne strony bez pomocy programisty.
- Ada Zielińska – projektantka i ilustratorka, wykładowczyni na ASP w Gdańsku i współorganizatorka festiwalu ILUSTRATOR. Ma na swoim koncie współpracę z takimi markami jak Adobe, Netflix, Levi’s czy Spotify. Podczas prelekcji Ada opowie o zdobywaniu, utrzymywaniu i prowadzeniu zleceń z klientami zagranicznymi mniejszego i większego kalibru.
- Mateusz Pałka – założyciel i dyrektor kreatywny Symbol Studio. Zwolennik procesowego podejścia i pragmatycznych rozwiązań. Mateusz w czasie swojego wystąpienia skupi się na biznesowym i strategicznym podejściu do samorozwoju i opowie o tym które aspekty i decyzje były kluczowe i pomogły mu znaleźć się w miejscu, w którym jest obecnie.
- Michał Büthner-Zawadzki Business Development Manager w Arctic Paper Polska. Michał jako poligraf z wykształcenia I specjalista “od papierów” z zawodu opowie o tym dlaczego papier ma znaczenie oraz na co zwrócić uwagę i czego unikać podczas projektowania i przygotowywania projektów do druku. Prelekcja sponsora – Europapier.
- Jakub Przyborowski – kreatywny programista i współzałożyciel studia Owls Department wraz z swoim zespołem tworzący i wdrażający strony, które podziwiać możecie regularnie w takich serwisach jak Awwwards. Jakub podczas swojej prelekcji opowie o tym jak tchnąć życie w statyczny projekt webowy i jak przygotować go do bezstresowego wdrożenia.
- Jacek Janiczak – niezależny, multidyscyplinarny projektant z ponad 16-letnim doświadczeniem specjalizujący się w tworzeniu nowoczesnych identyfikacji wizualnych wykorzystujących dynamiczne rozwiązania, w tym animację. I to właśnie ta animacja, a dokładnie montion branding będzie tematem jego wystąpienia. Jacek opowie o tym z jakich narzędzi korzystać i jak tworzyć angażujące historię marek za ich pomocą.
- Katarzyna Jedynak-Gierada – rzeczniczka patentowa i prawniczka Kancelarii Czyżewscy specjalizująca się między innymi w prawie własności intelektualnej w kontekście sztucznej inteligencji. Kasia z perspektywy prawnika opowie właśnie o wykorzystywaniu AI w kreatywnej pracy. Wyjaśni, kiedy i w jaki sposób możemy jako projektanci z tych rozwiązań korzystać, a kiedy lepiej ich unikać.
Co jeszcze na Ciebie czeka?
Oprócz wykładów organizatorzy przygotowali dla uczestników dodatkowe atrakcje: darmowe warsztaty (ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują dodatkowe zapisy), konsultacje ze specjalistami – między innymi znane z poprzedniej edycji konsultacje portfolio z STGU, wystawę i stoiska sprzedażowe na których zakupić będzie można ciekawe narzędzia czy książki dla projektantów.
Afterparty i networking
Po gali rozpocznie się mniej oficjalna część wydarzenia – konferencyjne afterparty. W tym roku odbędzie się ono w toruńskim klubie Dwa Światy. Spotkanie, to wyjątkowa okazja, aby porozmawiać z innymi projektantami, poznać prelegentów w nieformalny sposób.
Weź udział w piątej edycji wydarzenia zorganizowanego z myślą o projektantach graficznych zajmujących się tworzeniem identyfikacji wizualnej, stron internetowych i ilustracją. Posłuchaj merytorycznych wystąpień, skorzystaj z możliwości konsultacji i ćwicz swoje umiejętności podczas warsztatów.
Widzimy się!
- Gdzie: Toruń, CKK Jordanki
- Kiedy: 7 września 2024
Weź udział w piątej edycji wydarzenia zorganizowanego z myślą o projektantach graficznych zajmujących się tworzeniem identyfikacji wizualnej, stron internetowych i ilustracją. Posłuchaj merytorycznych wystąpień, skorzystaj z możliwości konsultacji i ćwicz swoje umiejętności podczas warsztatów.
Bilety kupisz na stronie grafconf.pl.