Czy poszukujesz bezpłatnych czcionek z polskimi znakami? Jeśli tak, to mam dla Ciebie dziesięć fascynujących propozycji. W tej kolekcji znajdziesz różnorodne style, obejmujące zarówno wiele klasycznych krojów szeryfowych, jak i nietypowe czcionki ozdobne. Zapraszam do przyjemnego przeglądania!
Qwitcher Grypen
Nowoczesna, lekka pisanka, inspirowana odręcznymi literami pisanymi przy użyciu pióra. Charakterystyczną cechą są lekko poszarpane, nieregularne krawędzie, które dodają jej oryginalności oraz dynamiki.
Boxing
Ekstremalnie ciężki font, inspirowany westernem. Litery w foncie zostały zaprojektowane z odwrotnym kontrastem, ich poziome elementy są cięższe niż kreski pionowe i ukośne. Dzięki temu font jest bardzo charakterystyczny. Doskonale sprawdzi się w nagłówkach i tytułach, na plakatach, oraz wszędzie tam, gdzie napis powinien rzucać się w oczy.
Yantramanav
Tradycyjny, prosty krój bezszeryfowy. Dzięki 6 odmianom grubości znajdzie szereg zastosowań zarówno w druku, jak i w Internecie.
Chubbo
Charakterystyczny font szeryfowy o 5 odmianach grubości. Zawiera też wersję pochyloną. Miękki i wyrazisty, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie tekst powinien zwracać uwagę - nie odbierze mu natomiast czytelności. Unikalną formę literom nadają szeryfy, których końcówki zostały zaokrąglone.
Kadwa
Font szeryfowy, który został zaprojektowany do wyświetlania na ekranie dłuższych tekstów. Niewielkie różnice w grubości kreski oraz kwadratowe szeryfy sprawiają, że jest zrównoważony i wyjątkowo czytelny. Warto zaznaczyć, że wersja Regular jest ciemniejsza niż typowy font przeznaczony do druku - dlatego doskonale sprawdzi się w składzie ebooków.
Lalezar
Odważny i dynamiczny font bezszeryfowy o jednej odmianie grubości. Sprawdzi się głównie na plakatach, w tytułach i nagłówkach. Ożywi cały projekt i nada mu niepowtarzalnego charakteru.
Licorice
Nowoczesna, dosyć wąska i wydłużona pisanka o jednej odmianie grubości. Sprawdzi się w krótkich tekstach, na zaproszeniach lub dopiskach.
Petrona
Font szeryfowy o 9 odmianach grubości. Zawiera też wersję pochyloną. Znajdzie swoje zastosowanie zarówno w materiałach drukowanych jak i na stronach internetowych. Jest unowocześnioną wersją klasycznych, eleganckich fontów szeryfowych.
Aboreto
Klasyczny, elegancki font bezszeryfowy o wysokim kontraście i jednej odmianie grubości, oparty na wczesnorenesansowym alfabecie. Zawiera jedynie wersaliki. Niektóre końcówki kresek zostały zwężone, inne nieznacznie pogrubione, dzięki temu font nabiera wyrazistego charakteru.
BhuTuka Expanded One
Font szeryfowy o bardzo cienkich i szerokich literach. Niektóre z liter kształtem przypominają ozdobne, fantazyjne pismo ręcznie, szczególnie litery „z” oraz „k”. Sprawdzi się z w nagłówkach i tytułach, a także w krótkich tekstach.