Czekaliście na kolejne, darmowe fonty? Jeśli tak - po raz kolejny wracam do Was z ciekawą bazą krojów, które z pewnością mogą dodać nieco świeżości Waszym kolejnym projektom. Zaczynamy!
Mukta Vaani
Klasyczny, prosty krój bezszeryfowy. Stworzony z myślą o języku indyjskim, jednak posiada bardzo dobrze zaprojektowaną wersję polską. Dostępny jest w 7 różnych wersjach grubości.
Corinthia
Bardzo ładna, nowoczesna pisanka, sprawdzi się przy eleganckich i kobiecych projektach. Posiada dwie odmiany - zwykłą oraz pogrubioną.
Radley
To praktyczny, szerfowy font, który może zostać użyty zarówno w nagłówkach, jak i w składzie dłuższych tekstów. Proces projektowania tego kroju nadaje mu pewnej niezwykłości. Podstawowe formy liter nie zostały od razu zaprojekotwanie w programie graficznym, a ręcznie wyrzeźbione w drewnie za pomocą tradycyjnych dłut rzeźbiarskich, następnie zdigitalizowane.
Alfa Slab One
Nowoczesny, ciężki krój szeryfowy o bardzo grubej kresce i jednej odmianie grubości.
Truculenta
Lekki, nieregulany krój bezszeryfowy z opuszczoną linią średnią. Z powodzeniem może zostać wykorzystany na plakatach, okładkach książek czy w projektach skierowanych do najmłodszych.
Genos
Bezszeryfowy font o futurystycznym charakterze. Doskonale sprawdzi się w projektach o tematyce informatycznej, przemysłowej i technicznej.
Yomogi
Zabawny font imitujący trochę koślawe pismo ręczne, jednak wyjątkowo czytelny, o stałej szerokości linii.
Viaoda Libre
Szeryfowy krój inspirowany wietnamską kulturą. Na pierwszy rzut wydaje się tradycyjnym krojem szeryfowym, ale oryginalności nadają mu bardzo ciekawie zaprojektowane szeryfy oraz ogonki przy f, j czy r.
Bakbak One
Dosyć mocny, ale jednocześnie neutralny font o jednej odmianie grubości - zastosowanie będzie miał przede wszystkim w nagłówkach czy na plakatach.
Zina
Bardzo ciekawy i nietypowy font szeryfowy o jednej odmianie grubości. Oryginalności i niepowtarzalnego charakteru nadają mu pionowe wcięcia w każdej literze. Świetnie sprawdzi się w niestandardowych rozwiązaniach - w nagłówkach, na przykład na stronach internetowych lub na plakatach.
Licencja fontów
Udostępnione w dzisiejszym zestawieniu fonty, przy których nie znajduje się inny zapis, podlegają licencji SIL Open Font License, która pozwala na darmowe wykorzystywanie zarówno w projektach komercyjnych jak i niekomercyjnych. Więcej o tej i innych licencjach przeczytacie w tym artykule.