Po pewnym przestoju sierpień przyniósł sporo ciekawych darmowych fontów z polskimi znakami. Wracam więc do Was z dziesięcioma propozycjami, które możecie wykorzystać w najbliższych projektach.
Red Rose
Ciekawy i nieco ozdobny font, który świetnie nada się w mniej typowych projektach. Posiada trzy różne grubości (300, 400 i 700).
Epilogue
Bezszeryfowy, prosty i dość wąski krój, który dobrze sprawdzi się na przykład w projektach nagłówków. Posiada pełen zakres dziewięciu grubości.
Varta
Bezszeryfowy, prosty i uniwersalny krój zaprojektowany w taki sposób, aby dobrze wyświetlał się zarówno w małym stopniu pisma, jak i jako duży nagłówek. Posiada pięć grubości.
Sora
Jeden z moich ulubionych krojów ostatnich dni. Sora, to bezszeryfowy krój, który pomimo prostoty posiada także sporo charakteru, którego nadają mu wygięte zakończenia niektórych liter. Font posiada 8 grubości.
Museo Moderno
Kolejna odmiana popularnego kroju Museo. Museo Moderno to geometryczny font, który powstał na potrzeby identyfikacji wizualnej Muzeum Sztuki współczesnej w Buenos Aires (Museo Moderno, AR). Posiada dziewięć różnych grubości.
DM Mono
Kolejne dopełnienie rodziny. Do grona fontów DM dołączyła wersja o stałej szerokości liter, która może być wykorzystywana podczas kodowania. Font posiada trzy grubości w wersji zwykłej i pochylonej.
Balsamiq Sans
Prawdziwa alternatywa dla Comis Sans. Balsamiq, to lekki krój imitujący pismo odręczne. Posiada dwie grubości w wersji zwykłej i pochylonej.
Jost
Elegancki font inspirowany niemieckim pismem bezszeryfowym. Posiada pełną gamę dziewięciu grubości w wersji zwykłej i pochylonej.
Bellota Text
Uproszczona wersja kroju Bellota dedykowana do stosowania w tekście akapitowym. Posiada trzy grubości w wersji zwykłej i pochylonej.
Gotu
Delikatny i estetyczny font, który dobrze sprawdzi się w projektach na potrzeby branży kobiecej. Posiada jedną wersję grubości.