Poszukujecie nowych, ciekawych fontów do swoich najnowszych realizacji? Na dzisiaj przygotowałam dla Was kolejną listętych o które warto wzbogacić swoją bazę. W większości dominują tutaj kroje niestandardowe, znajdziecie jednak także kilka spokojniejszych propozycji.
Krayewski
Darmowy, zdecydowanie nietypowy font inspirowany twórczością Andrzeja Krajewskiego i wykonany przez Macieja Połczyńskiego. Pobrać go możecie za darmo na stronie autora, udostępniany jest na jego licencji własnej.
Combo
Prosta pisanka, która przypominać ma nam litery narysowane za pomocą markera. Zawiera jedną wersję grubości.
Chomsky
Krój insirowany fontem nagłówkowym „New York Times”. Pomimo skomplikowanej budowy - całkiem nieźle radzi sobie z polskimi znakami. Niestety brakuje „ł” i dolnego cudzysłowu, jednak projekt wciąż jest rozwijany, niewykluczone więc, że jeszcze się pojawi.
Big John Pro
Jeden z ciekawszych fontów w dzisiejszym zestawieniu. Wizualnie przypomina nieco Futurę i przygotowany został w trzech wersjach grubości - tytuowy „Big John” oraz „Regular Jim” i „Slim Joe”. Niestety krój nie zawiera polskiego znaku dolnego cudzysłowu, nadać się jednak może do druku oraz wszędzie tam, gdzie możmey go sobie po prostu dorobić.
Thasadith
Bezszeryfowy font o ciekawej budowie - niektóre znaki mają nietypowe wyciągnięcia nadające mu delikatnej i lekko kobieciej formy. Dostępny jest w wersji zwykłej, pogrubionej, pochylonej i pogrubionej oraz pochylonej.
M Plus Rounded 1c
Bardzo rozbudowana rodzina fontów, która stylistycznie łączyć ma alfabety europejskie oraz znaki japońskie. Zawiera aż siedem różnych grubości.
Oxanium
Bezszeryfowy, techniczny font. Zawiera sidem różnych grubości.
Sriracha
Delikatnie pochylona, dość gruba pisanka zawierająca jedną wersję.
Staatliches
Bezszeryfowy font zawierający jedynie grube wersaliki, który może się Wam kojarzyć nieco z krojem Bebas. Staatliches inspirowany jest tą okładką katalogu z 1923 roku na temat stylu Bauhaus.
Overpass Mono
Kroje o stałej szerokości są coraz częściej wykorzystywane poza edytorami programistów. Dla wszystkich chcących z nimi poeksperymentowąć, ciekawą alternatywą może być Overpass Mono zawierający cztery różne grubości.
Licencja fontów
Udostępnione w dzisiejszym zestawieniu fonty, przy których nie znajduje się inny zapis, podlegają licencji SIL Open Font License, która pozwala na darmowe wykorzystywanie zarówno w projektach komercyjnych jak i niekomercyjnych. Więcej o tej i innych licencjach przeczytacie w tym artykule.