Szukacie właśnie nowych fontów do kolejnych projektów? Jeśli tak – mamy dla Was kolejną porcję dziesięciu ciekawych propozycji. Znajdziecie tutaj kroje pisane, niestandardowe i co nieco klasycznych, które świetnie sprawdzą się w większości zastosowań. Znalazł się także jeden grotesk, który z pewnością podbije Wasze serca. Zapraszam do przeszukiwania i pobierania!
Inkut Antiqua
Nietypowy i jak nazwa wskazuje – antyczny font. Posiada 7 wersji grubości i udostępniany jest na licencji SIL Open Font License.
Yatra One
Kolejny nietypowy krój – tego wyróżnia ciekawy sposób prowadzenia linii, inspirowany jest ręczną typografią arabską.
Yrsa
Prosty i delikatny krój szeryfowy wyposażony w 5 odmian grubości. Udostępniany jest na licencji SIL Open Font License.
Zakład
Powoli zbliżamy się do końca na liście Warszawskich Krojów – Zakład to kolejny z nich. Ten displayowy krój pisma zaprojektowany w taki sposób, aby sprawdzał się na szyldach, jak i plakatach opisujących różne wydarzenia kulturalne w Warszawie. Jego masywna konstrukcja oraz zdecydowany i odważny rysunek, inspirowany liternictwem z szyldów zakładów rzemieślniczych, sprawia że jest on w swej formie wizualnej charakterystyczny i zauważalny.
Dostępny na licencji SIL Open Font License.
Elaris
Bardzo delikatny krój o wysokim kontraście, który w darmowej wersji zawiera tylko jedną grubość. Udostępniany jest na licencji własnej autora, mającej być promocją pełnej wersji kroju.
Tagger
Ostatni Warszawski Krój. Krój „Tagger” to nowoczesna pisanka o dynamicznym charakterze i swobodnych kształtach. Projekt może mieć zastosowanie w identyfikacji wizualnej restauracji, barów i sklepów do tworzenia ogłoszeń, cenówek czy etykiet.
Udostępniany na licencji SIL Open Font License.
Cheque
Ozdobna propozycja od FontFabric. Posiada dwie odmiany – zwykłą oraz wypełnioną i udostępniany jest na licencji własnej pozwalającej na wykorzystywanie komercyjne.
Geomanist
Bardzo ciekawy geometryczny font, który posiada jedną wersję grubości (dostępny jest także pochylony). Na licencji SIL Open Font License.
Dancing Script
Ten font ma już swoje lata i od dłuższego czasu mi się podobał. Niestety – dotychczas nie miał polskich znaków. Teraz są, możemy więc śmiało korzystać z jego wersji zwykłej i pogrubionej. Na licencji SIL Open Font License.
HK Grotesk
Na sam koniec prawdziwa perełka podesłana nam przez czytelnika (dzięki!). HK Grotesk, to bardzo ładny, dopracowany Grotesk z 5 wersjami grubości, wszystkie z nich posiadają też wersje pochylone. Udostępniany jest na licencji SIL Open Font License.