Zapraszamy do kontynuowania z nami cyklu darmowych fontów z polskimi znakami. W to poniedziałkowe popołudnie zebrałam dla Was dziesięć ciekawych i użytecznych krojów, które śmiało możecie wykorzystać w swoim kolejnym, komercyjnym projekcie. Większość z nich pochodzi z nowej wersji Google Fonts, które wraz z unowocześnieniem wyglądu, doczekało się także wzbogacenia bazy dostępnych fontów.
Rubik
Darmowy krój bezszeryfowy, dostępny w pięciu wersjach grubości w odmianie pochylonej i zwykłej. Udostępniany jest na Google Fonts na licencji SIL Open Font License (OFL).
Rakkas
Niestandardowy, nieco kaligraficzny font szeryfowy. Dostępny jest w jednej grubości i udostępniany na licencji SIL Open Font License (OFL).
Phenomena
Darmowy krój stworzony przez Fontfabric. Wąski, nietypowo zbudowany i zawierający aż 7 odmian grubości. Udostępniany jest na licencji standardowej autorów.
Trirong
Szeryfowy, elegancki krój, który zdecydowanie może zostać wykorzystany podczas tworzenia projektów, którym należy dodać nieco powagi. Do dyspozycji dostajemy aż 9 grubości w odmianie pochylonej i zwykłej. Dostępny na licencji SIL Open Font License (OFL).
Guerrilla
Nietypowy, nieco szalony krój, który nada się wszędzie tam, gdzie pokazać mamy nieznane, szczególnie pasować będzie do wszelkich projektów związanych z turystyką ekstremalną. Udostępniany na licencji standardowej Fontfabric.
Bukhari Script
Kolejny nietypowy font, który wyszedł spod pióra Fontfabric. Ten jest pochyły i przypominać ma tekst pisany za pomocą myszki. Udostępniany na licencji standardowej autorów.
Mirza
Bezszeryfowy krój stylizowany na znakach arabskich lub perskich. Zawiera 4 odmiany i udostępniany jest na licencji SIL Open Font License (OFL).
Jomhuria
Drugi krój, również pochodzący od pisma arabskiego. Ten zawiera jedną odmianę grubości i udostępniany jest na standardowej dla Google Fonts licencji SIL Open Font License (OFL).
Katibeh
Krój ten stylizowany jest na kaligraficznej odmianie arabskiego pisma nazywanej Naskh. Dla alfabetu łacińskiego oznacza to wygładzone, delikatne kreski i stosunkowo wysoki kontrast znaków.
Pavanam
Prosty krój przypominający nieco Helvetikę. Zawiera on tylko jedną odmianę, jest ona jednak bardzo ładna. Warto zwrócić uwagę na średnią jakość ą w spolszczeniu.