Już w piątek 13 października, zapraszamy serdecznie do odwiedzenia HEVRE przy ulicy Beera Meiselsa 18 w Krakowie! SEPARATOR - festiwal inicjatyw kreatywnych to wydarzenie organizowane przez studentów dla wszystkich chcących zagłębić się w świat sztuki.
Co roku wydarzenie obarczone jest innym hasłem; w tym jest to ,,Loading: humanity’’. Tegoroczna edycja poświęcona jest sztuce w dobie rozwoju sztucznej inteligencji. Wraz z rozwojem AI (artificial intelligence z jęz. ang.; sztuczna inteligencja) ludzkość wkroczyła w kolejną, nową erę. Stojąc u progu ogromnych zmian możemy jedynie liczyć na to, że odnajdziemy się w tej nowej rzeczywistości.
Branża graficzna i zmiany jakie w niej nadejdą będą tematem w jaki zagłębią się w piątek prelegenci:
- Mikołaj Birek. Urodzony w 1987 roku w Łodzi. Asystent w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie pełni funkcję sekretarza Katedry Projektowania Graficznego i Zakładu Grafiki Komputerowej. Autor wielu wystaw indywidualnych, animacji, teledysków i realizacji multimedialnych. W pracy twórczej i naukowej zajmuje się malarstwem cyfrowym, animacją, fotogrametrią, grami wideo oraz kompozycją i obróbką dźwięku. Najwięcej inspiracji czerpie z Dolnego Śląska, skąd pochodzi jego rodzina. W wolnych chwilach chodzi na spacery po lasach, trenuje sztuki walki i ogląda Gwiezdne wojny. Mieszka w podkarpackim Nowym Borku z żoną i czterema (w porywach ośmioma) kotami.
- Simeon Genew. Grafik, ilustrator, malarz – 13 lat doświadczenia w branży reklamowej, 12 lat w branży gier.Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Pracował jako dyrektor artystyczny w krakowskich agencjach reklamowych i interaktywnych oraz dla polskich i zagranicznych producentów gier. Zajmuje się projektowaniem graficznym publikacji, malarstwem cyfrowym dla branży gier oraz klasycznym rysunkiem, ilustracją i malarstwem. Jest prezesem Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego i członkiem Rady Programowej Fundacji Muzeum Komiksu. Wykładowca rysunku klasycznego i kompozycji w malarstwie cyfrowym na WSE od 2015 roku. Autor książki „Kompozycja w sztuce cyfrowej. Podstawy”, wyd. d2d, Kraków 2022. W pracy twórczej bada grancie pomiędzy sztuką tradycyjna i multimedialną, łącząc w swoich wystawach malarstwo analogowe z rzeczywistością rozszerzoną, literaturą, muzyką i narracją audio.
- Jerzy Gorczyca. Projektant grafiki użytkowej, od wielu lat działający na rynku. Zajmuje się tworzeniem layoutów magazynów prasowych dedykowanych, kreowaniem komunikacji wizualnej, layoutów na potrzeby mediów społecznościowych, projektowaniem okładek płyt, szeroko pojętą reklamą. Tworzy ilustracje przy użyciu różnych technik cyfrowych. Jest fanem nowych technologii takich jak wirtualna rzeczywistość i ich wykorzystaniem do kreacji. Wydał też kilka albumów z muzyką eksperymentalną.
W sobotę zapraszamy do wzięcia udziału w wspólnym tworzeniu wizji przyszłości. Nawiązując do wewnętrznego konkursu zorganizowanego w ramach festiwalu; chcemy stworzyć dzieła przy użyciu pradawnej i ponadczasowej techniki - rysunku. Hasło przewodnie prac to ,,What’s tomorrow?’’, ,,Co będzie jutro?’’. Weź ze sobą przyjaciół, ukochanych, bądź pojaw się sam! Czekamy na Ciebie od 10 do 17! Stwórzmy coś odjechanego! Dzieła, które razem zrobimy staną się wyjątkową częścią wystawy pokonkursowej.
Od godziny 19 zapraszamy na festiwalowe afterparty w piwnicy na poziomie -1! Finisaż wraz z studencką integracją poprowadzi PSEU_DJ00 nie może Was zabraknąć!
Plan festiwalu:
Piątek:
12:00 | Prelekcja Mikołaja Birka
14:00 | Panel dyskusyjny Mikołaja Birka, Simeona Genewa oraz Jerzego Gorczycy.
Sobota:
10:00 - 17:00 | Tworzenie wizji przyszłości na papierze pt. „What’s tomorrow?”
19:00 | Festiwalowe AFTERPARTY
Niedziela:
Warsztat z Łukaszem Gromysz - założycielem herosisztuki.pl
Po więcej informacji zapraszamy na naszego instagrama!