Zawód grafika komputerowego to w równym stopniu rzemiosło, jak i pasja. Sama znajomość programów nie wystarcza, by wybić się ponad przeciętność. Ważne jest by stale doskonalić swoje umiejętności i być na bieżąco z nowinkami technicznymi i trendami w designie. W procesie samodoskonalenia ważna jest systematyczność i wypracowanie nawyku, a przede wszystkim rozbudzanie ciekawości, co w dużej mierze ułatwi codzienne zmagania z precyzyjną, ale jakże przyjemną i kształcącą pracą.
Połącz przyjemne z pożytecznym
Inspiruj się!
Poszukiwanie inspirujących projektów, zagłębianie się w te projekty, by wyszukać jak najwięcej niepowtarzalnych cech to dobry sposób na poszerzenie horyzontów i odnalezienie nowych stylów. Każda wnikliwa analiza uczy i daje wiele satysfakcji z odkryć, które samemu można zastosować w swoich pracach w zupełnie innej odsłonie. Dobre przykłady to nie tylko dobre projekty. Warto przyglądać się również tym złym, które są słabe nie tylko pod kontem wizualnym, ale także formą i sposobem przekazu. Te w jasny sposób dają lekcje jak nie projektować – to również bardzo cenna umiejętność.
Analizuj!
Określenie nie tylko mocnych i słabych punktów ale zastanowienie się nad sposobem komunikacji i odbiorze przekazywanych treści może się przerodzić w doskonałą zabawę ukierunkowaną na zdobywanie nowych doświadczeń. Poprzez tego rodzaju analizę wyrabiamy w sobie umiejętność skupiania się na szczegółach. Coraz bardziej zrozumiałe stają się przekazy, sposób ich konstruowania, intencje projektanta. Każdy piksel ma znaczenie, nic nie dzieje się przypadkiem. Forma, w jaką zostanie opakowana treść jest głównym czynnikiem wpływającym na właściwy odbiór i reakcję na przekazywane treści. Dobry grafik stworzy ładny projekt- świetny grafik stworzy projekt zachwycający i skuteczny.
Nadążaj za zamianami!
Podążanie za zmianami wprowadzanymi do nowych wersji oprogramowania i uczenie się nowych technik gwarantuje sukces. Bez względu na dostępność ofert pracy i aktualne trendy, osoba, która ma opanowane różne programy i techniki projektowania może wykonywać proste projekty oparte wyłącznie na grafice 2D, lub bardziej skomplikowane, z użyciem grafiki 3D lub animacji, może zajmować się składem tekstu lub animacją postaci. Wachlarz możliwości poszerza się wraz z nabytymi umiejętnościami.
Korzystaj ze szkoleń!
Nauka technik może opierać się na darmowych szkoleniach i tutorialach, jednak to chaotyczne rozwiązanie, które nie da żadnego poświadczenia zdobytej wiedzy. Warto odbyć profesjonalne, certyfikowane szkolenia, które świetnie przygotują oraz dają potwierdzenie uzyskanej wiedzy i praktycznych umiejętności. Bardzo dobrym nośnikiem takiej wiedzy jest Akademia Grafiki Komputerowej EITCA/CG, która w swojej ofercie zawiera 150 godzin zawartości programowej. Jest ona różnorodna i może być przydatna dla każdego, kto jest zainteresowany grafiką komputerową. Szkolenie to może być zarówno pretekstem do poszerzania i szlifowania posiadanej wiedzy i umiejętności, ale także z powodzeniem może być pierwszym krokiem jaki chce postawić osoba chcąca profesjonalnie zajmować się grafiką komputerową. Dodatkowym atutem Akademii jest e-learningowy system nauki, który daje swobodę i możliwość samodzielnej organizacji nauki. Akademia EITCA sprawnie łączy przyjemne z pożytecznym. W pełni wykorzystuje ona zalety metod e-learningu, dzięki czemu uczestnicy mogą brać udział w całym kursie znajdując się w dowolnym punkcie kraju, bez konieczności jakichkolwiek dojazdów.
Warto korzystać ze sprawdzonych i cenionych źródeł, ponieważ przekazują konkretną wiedzę oraz obejmują zaawansowane wykorzystanie narzędzi. Dają doskonałą podstawę do dalszego rozwoju oraz znakomicie odświeżają i uatrakcyjniają posiadane umiejętności.
Program szkolenia:
- EITC/CG/APS: Tworzenie i obróbka obrazów z Adobe Photoshop – 15h
- EITC/CG/AI1: Grafika wektorowa z Adobe Illustrator – 15h
- EITC/CG/AIDF: Skład poligraficzny z Adobe InDesign – 15h
- EITC/CG/AF: Tworzenie animacji i grafiki interaktywnej z Adobe Flash – 15h
- EITC/CG/VICG: Identyfikacja wizualna w grafice komputerowej – 15h
- EITC/CG/CAG: Artystyczne aspekty grafiki – 15h
- EITC/CG/AD: Projektowanie witryn sieci Web z Adobe Dreamweaver – 15h
- EITC/CG/AI2: Projektowanie i tworzenie identyfikacji wizualnej z Adobe Illustrator – 15h
- EITC/CG/ACSU: Wizualizacja i grafika 3D z AutoCad oraz SketchUp – 15h
- EITC/CG/TFCG: Teoretyczne aspekty grafiki komputerowej – 15h
Elektroniczny kod rejestracyjny uprawniający do uzyskania 80% obniżki opłat za udział w nowej edycji Akademii EITCA/CG Grafika Komputerowa dzięki dofinansowaniu z funduszu EFRR Unii Europejskiej:
SEGYK
Pełne opłaty za udział w akademii EITCA/CG obniżone o 80% dzięki dofinansowaniu z UE EFRR dostępne przy wykorzystaniu powyższego elektronicznego kodu rejestracyjnego
EITCA/CG 880 zł zamiast 4400 zł
Aby skorzystać z opłat obniżonych o 80% dzięki wsparciu unijnemu, należy zarejestrować się w portalu Akademii EITCA, podając przy rejestracji ww. elektroniczny kod dofinansowania. Ukończenie programu Akademii EITCA/CG w ramach w pełni zdalnych procedur egzaminacyjnych wiąże się z uzyskaniem wydawanego w Brukseli certyfikatu informatycznego.
Sekretariat Akademii EITCA
czynny pn-pt, w godzinach 10:00 – 17:00
e-mail: info@eitca.pl
tel: 79 457 14 69, 53 542 13 74
www.eitca.pl | www.eitci.org
facebook.com/CompLearn