Zapraszam do zapoznania się z kolejną, już piętnasta listą ciekawych fontów z polskimi znakami, które możecie wykorzystać w swoich projektach. W tym zestawieniu znajdziecie różnego rodzaju fonty – szeryfowe, bezszeryfowe oraz ozdobne. Mam nadzieję, że ich różnorodność sprawi, że każdy z was znajdzie tutaj chociaż jeden taki, którego będzie chciał wykorzystać w swojej pracy.
Bebas Neue
Font Bebas zna prawdopodobnie większość z naszych czytelników, możliwe jednak, że nie wszyscy wiedzą, że autorzy wypuścili nową jego wersję. Zawiera ona dodatkowe wersje grubości, wszystkie to: thin, light, book, regular, bold. Udostępniane na licencji własnej Font Fabric zezwalającej na wykorzystanie komercyjne, także jako @font-face po umieszczeniu linka na temat autora gdzieś na stronie.
Alegreya Sans
Szeryfowy font znaleziony w zasobach huertatipografica.com. Udostępniany na licencji SIL Open Font License 1.1. Krój zawiera aż 28 różnych wersji o zmiennym pogrubieniu i pochyleniu.
Canter
Kolejny font, podobanie jak Bebas pochodzi ze strony Font Fabric. Zawiera on sześć różnych odmian, mędzy innymi taki z obrysem i różnego rodzaju cieniami. Udostępniany na licencji własnej Font Fabric. Wielkości fontów na wizualizacji nie zostały zmienione celowo – postanowiłam pokazywać w ten sposób, jak duże wypadają.
Bitter
Kolejny font, to szeryfowe dzieło z huertatipografica.com. Udostępniany na licencji SIL Open Font License 1.1. Paczka zawiera cztery fonty: zwykły, pochylony, pogrubiony i pogrubiony pochylony.
Spicy Rice
Kolejny krój to nieco szalony twój Astigmatic. Posiada jedną wersję grubości. Udostępniany jest na licencji SIL Open Font License.
Ultra
Ponownie dziecko Astigmatic. Ten krój, podobnie jak poprzednik posiada jedną wersję grubości, udostępniany jest jednak na licencji Apache License v2.00.
Love Ya Like A Sister
Ten finezyjny font został stworzony przez Kimberly Deswein. Autorka udostępnia go do darmowego wykorzystania jedynie w projektach niekomercyjnych, komercyjną, nielimitowaną licencję możecie jednak uzyskać za jedyne 5 dolarów. Na podobnej licencji możecie zdobyć pozostałe kroje autorki.
Azoft Sans
Darmowy font autorstwa Azoft. Udostępniany do darmowego, komercyjnego użytku. Zawiera wersję zwykłą i pogrubioną dostępne także w kursywie (4 kroje).
Borgia Pro
Kolejny krój dostępny jest do darmowego wykorzystania częściowo – za pomocą Fontspring możecie pobrać jego cztery wersje – zwykłą, pogrubioną, kursywę i pogrubioną kursywę. Udostępniany na licencji Fontspring zezwalającej na użytek komercyjny.
HVD Comic Serif Pro
Autorem ostatniego fontu jest hvdfonts.com. W zestawie znajdziemy jeden krój udostępniany na własnej licencji pozwalającej na komercyjny użytek.