Zapraszam do zapoznania się z kolejną, już szesnastą listą ciekawych fontów z polskimi znakami, które możecie wykorzystać w swoich projektach. W tym zestawieniu znajdziecie różnego rodzaju fonty – szeryfowe, bezszeryfowe oraz ozdobne. Mam nadzieję, że ich różnorodność sprawi, że każdy z was znajdzie tutaj chociaż jeden taki, którego będzie chciał wykorzystać w swojej pracy.
Glober
Bardzo ładnie zaprojektowany font od FontFabric. Do darmowego użytku udostępnione zostały jego dwie grubości – bardzo cienka i pogrubiona. Niestety wersja darmowa nie zawiera także części znaków interpunkcyjnych (ale polskie są). Udostępniana na licencji własnej FontFabric.
Baron Neue
Kolejny świetny font autorstwa FontFabric. Nadaje się idealnie do plakatów, nagłówków i wszelkiego rodzaju grafik z ciężką typografią. Na uwagę zasługują też finezyjne wersje niektórych wielkich liter. Font zawiera trzy wersje grubości (zwykłą, pogrubioną i bardzo pogrubioną) oraz kursywę.
Yellowtail
Darmowy, imitowany na pismo ręczne, font od Astigmatic. Udostępniany na licencji Apache License v2.00.
Asfalto
Kolejny z fontów ozdobny krój stylizowany na tekst napisany na asfalcie. Posiada on wersję zwykłą i pochyloną. Udostępniany jest na licencji własnej autora, zawalającej na użytek komercyjny. Szczegóły licencji możecie poznać na stronie MyFonts.
TechnicalForest
Kolejny font także pochodzi ze strony MyFonts. Jest on darmową częścią płatnej rodziny składającej się z 3 odmian (całość do kupienia aktualnie za $10). Udostępniany na licencji własnej autora, zawalającej na wykorzystanie komercyjne.
Anglecia Pro Display
Należy przyznać, że w większości przypadków, jakość płatnych fontów znacznie odbiega od jakości darmowych. Kolejnym na to przykładem jest Anglecia Pro Display, po raz kolejny – darmowa odmiana płatnej rodziny. W odpowiedniej wielkości pięknie wyświetla się jako font-face. Udostępniany do użytku komercyjnego.
Berylium
Berylium, to font raczej nietypowy. Może przydać się podczas wykonywania projektów związanych z historią, raczej klimatycznych. Posiada 4 odmiany – zwykłą, kursywę, pogrubioną i pogrubioną kursywę. Udostępniany na licencji Larabie Fonts License v1.00 zezwalającej na wykorzystanie komercyjne z zastrzeżeniem niewykorzystywania do oprogramowania (co według interpretacji FontSquirrel wyklucza także dodawanie jako @font-face).
Clear Sans
Prosty font bezszeryfowy dostępny aż w ośmiu odmianach. Udostępniany na licencji Apache License v2.00.
Istok
Kolejny prosty font zawierający cztery odmiany – zwykłą, kursywę, pogrubioną i pogrubioną kursywę. Udostępniany na licencji SIL Open Font License 1.1.
Kingthings Petrock
Na koniec odrobina średniowiecza, a w nim ciekawie zaprojektowany, klimatyczny font. Udostępniany na licencji własnej w której na próżno szukać jakichkolwiek zakazów.