Łukasz Tomkowiak

Łukasz Tomkowiak

Znany pod pseudonimem "Vespa". Pasjonuje się grafiką komputerową, w każdej postaci. Bardziej praktyk niż teoretyk. Choć ukończył kierunek "kulturoznawstwo" o specjalizacji "grafika projektowa", większość swojej wiedzy zdobył dzięki pracy w branży graficznej i reklamowej. Uważa, że żadna teoria nie zastąpi zepsutego nakładu za kilka tysięcy złotych i nic tak bardzo nie skłania do myślenia jak własne błędy. Przepracował kilka lat w drukarni offsetowej i w paru agencjach reklamowych. Obecnie jest właścicielem małej firmy VESPA ::: studio graficzne. Na co dzień projektuje strony internetowe, materiały do druku i reklamy dla firm.

Tworzymy klimatyczną fotomanipulację sceny pościgu

Witam w poradniku, w którym napiszę o manipulacji obrazem przy użyciu programu Photoshop. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie będzie to tutorial! Jeśli ktoś szuka gotowego przepisu w którym autor poprowadzi za rączkę i pokaże dokładnie kolejne kroki, tutaj tego nie znajdzie. Artykuł adresuję do osób, które mają już obycie z grafiką oraz potrafią samodzielnie kombinować.

Projektujemy kalendarz z imieninami na rok 2013

Zbliża się koniec roku, więc najwyższy czas pomyśleć o przygotowaniu kalendarzy. Jak się za to zabrać, aby zrobić dobrze i się za bardzo nie narobić? Bez żmudnego przepisywania miesięcy i imienin? Bez strachu o literówkę lub pomyłkę w dacie? Pokażę Ci mocno zautomatyzowany sposób z wykorzystaniem InDesign'a oraz wtyczki o nazwie Adobe InDesign Calendar Wizard.

DTP – podstawowe zasady przygotowania projektu do druku

Drogi Czytelniku. Zakładam, że należysz do grona początkujących entuzjastów grafiki komputerowej, a nie pracowników dużego wydawnictwa, gdzie pod pojęciem DTP kryje się wielokrotnie szerszy zakres działań. Niniejszy artykuł ma Ci pomóc w postawieniu pierwszych kroków przy składzie publikacji i przygotowaniu ich do druku.