Kamil Kutkowski

Kamil Kutkowski

Obecnie uczeń Technikum Informatycznego. Największą jego pasją jest Fotografia. Na drugim miejscu stawia zarówno komputery oraz muzykę. Od dwóch lat zajmuje się nałogowym wyzwalaniem migawki. Sam, pracując na tanim sprzęcie uważa, że to nie on ma największy wpływ na zrobienie dobrego zdjęcia. Najważniejsze jest uczucie...

Fotografowanie zimą – kilka prostych rad

Zima przez niektórych z nas traktowana jest jako najgorsza pora do fotografowania. Wyziębienie organizmu czy ryzyko uszkodzenia sprzętu to tylko niektóre z wymówek które oddalają nas od wyjścia na dwór w zimowe popołudnie. W dzisiejszym artykule postaram się pokazać Wam, że w tym okresie niekoniecznie musimy pozostawać w domu i przeglądać zdjęcia z poprzednich, cieplejszych plenerów.

Jak sfotografowac i obrobić zdjęcie dymu

W dzisiejszym artykule nauczymy się fotografować dym, używając go kreatywnie w połączeniu z przedmiotami. Pokaże Wam krok po kroku jak wykonałem zdjęcie „dymiącego się orzecha”. Zdjęcie dymu możemy wykonać nawet zwykłym kompaktem z programem do manualnych ustawień. Automat pogubi się z doborem dobrej ekspozycji, poza tym mamy co najmniej dwa źródła światła, więc jest to niezbędne.